Ceremonialny strój prezydentów RP

Polski strój narodowy powinien być ceremonialnym strojem prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej.

W dawnych czasach królowie elekcyjni, nawet ci pochodzący z innych krajów, zawsze kazali portretować się w strojach polskich. Tu jako przykład portret króla Augusta III w stroju polskim. https://pl.wikipedia.org/wiki/Portret_kr%C3%B3la_Augusta_III_w_stroju_polskim Jedynym wyjątkiem był Stanisław August Poniatowski i jak to się skończyło wszyscy wiemy.

Uważam, że współcześni prezydenci Polski powinni nawiązać do tej tradycji i robić sobie oficjalne wizerunki/zdjęcia w stroju narodowym. Ładnie wyglądałaby również przysięga prezydencka składana w biało-czerwonym stroju narodowym (nieco podobnym do tego na obrazie Augusta III) z pięknym pasem kontuszowym, w którego głowie widniał by wizerunek orła białego. A zaraz po przysiędze nowy prezydent dekorowany by był Orderem Orła Białego, którego Wielkim Mistrzem jest z urzędu każdy prezydent Polski. Kobieta prezydent oczywiście również występowałaby w stroju polskim.

Może nawet nie tylko prezydent, ale także posłowie i senatorowie na uroczyste posiedzenia powinny ubierać strój narodowy? O tym tu.